HOŞ GELDİNİZ

Join the forum, it's quick and easy

HOŞ GELDİNİZ
HOŞ GELDİNİZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİSAYARDAN BİLGİSAYARA GİRME

BİLGİSAYARDAN BİLGİSAYARA GİRME Empty BİLGİSAYARDAN BİLGİSAYARA GİRME

Mesaj  Admin C.tesi Mart 20, 2010 7:23 pm

Özür dilerim yanlış anlamayın. Niyetim HACK değil. Hacking den sizleri korumak. Bunun için bu kadar anlattım. Ayrıntı ve Hack Yöntemine GİRMİYORUM..!

Burdan şunları çıkartabilirsiniz.

Uzak masaüstü özelliğini kapatın.!
Sisteminize Firewall kurun
ADSL modeminizin standart şifresini değiştirin.
MSN den bilmediğiniz kişilerle görüntülü sesli görüşme yada dosya alışverisi yapmayın.
Mümkün olduğunca proxy kullanarak kimliğinizi gizleyin.
Hereze güvenmeyin.
PC nizi güvenli duruma getirin.

Bunlarıda boş olarak görüyorsanız. Söyleyebileceğim birşey kalmaz. Özür dilerim yanlış anlamayın. Niyetim HACK değil.

Merhabalar bu gün log larımı inceliyordumda arama kelimeleri arasında MSN den IP alma baya çok aranmış o zaman sizlere bu konuda yardımcı olmak istedim ve sizlere söylüyorum bu anlatacaklarım sadece bilgi amaçlıdır. Lütfen kötü niyetle kullanmayınız. İlk önce MSN den bir kurban seçiyorsunuz ve bu arkadaşın ip sini alabilmek için Webcam , Sesli görüşme yada Dosya transferi başlatıyorsunuz. Bu işlem başladığı zaman

BAŞLAT

ÇALIŞTIR

CMD

Yaparak komut sistemine giriyoruz komut sisteminde NETSTAT komutunu kullanacağız.

Bu komut da sisteminizden dışarıya çıkan bütün ip leri ve sisteminizde o an işleyen ip girişlerini inceleyebilirsiniz. Yapmanız gereken

Netstat -a -n

Bu komutu girip ENTER yaptığınız zaman birkaç ip adresi karşınıza çıkacaktır bunlar arasından kurbanın ip adresini kopyalıyoruz. genelde 84 yada 85 le başlar 192 yada 10 ile başlayan ip ler ise yerel network çıkış ip adresleridir.

Şimdi kurbanımızın ip adresini aldıktan sonra ister TELNET kullanarak istersenizde EXPLORER kullanarak ( Daha kolay ) Kurbanımızın ADSL modemine giriş yapacağız.

TEL NET için

BAŞLAT

ÇALIŞTIR

TELNET

yapıp enter yapıyoruz. Karşımıza gelen ekranda

o 84.XXX.XXX.XX

yazarak enter yapıyoruz. Karşımıza ADSL modem giriş şifresi soran bir ekran çıkıyor bu giriş şifreleri eğer karşınızdaki kişi uzman değil ise yada TürkTelekom a ücretsiz kurulum yaptırdı ise kesinlikle modemin standart giriş şifresidir Genelde %80 bu şifreleri kimse değiştirmez.

Bu standart şifreler nedir diyorsanız öğrenmek için aşağıdaki şifrelere bir göz atarsınız artık

Airties RT210 — 192.168.2.1 BOŞ
Allied telesyn — 192.168.1.1:8080 manager friend
Apache — 192.168.1.1 root root
Asus — 192.168.1.1 admin admin
Aztech — 10.0.0.2 admin admin
Aztech — 192.168.1.1 admin admin
Billion Bipac — 192.168.1.254 admin password
Cnet — 10.0.0.2 admin epicrouter
Corecess 3112 usb — 10.0.0.3 admin corecess3113
Corecess 3113 eth — 10.0.0.2 admin corecess3113
Dibeg 108 — 192.168.1.1 dare boş
D-Link — 192.168.1.1 admin admin
Datron ETHERNET — 192.168.1.1 admin admin
Datron USB — 192.168.1.2 admin admin
Dost GVC — 192.168.1.254 dost dost
Eicon Diva — 10.0.0.2 boş
Geek — 10.0.0.2 admin epicrouter
hicomm — 10.0.0.2 admin epicrouter
Inca — 10.0.0.2 admin epicrouter
Loopcom — 10.0.0.2 admin epicrouter
Link SYS — 192.168.1.1 admin admin
Mercury ADSL — 10.0.0.2
Origo — 10.0.0.2 admin kont2004
paradigm — 10.0.0.2 admin epicrouter
pikatel — 192.168.7.1 DSL DSL
Speedcom — 10.0.0.2 admin conexant
SpeedTouch 330 — 10.0.0.138 şifreyi paswword kendin belirlemelisin
Speedtouch — 10.0.0.138 şifreyi paswword kendin belirlemelisin
Tecom — 192.168.1.1 root root
Thomson — 10.0.0.138 şifreyi paswword kendin belirlemelisin
USR Robotics — 10.0.0.2 admin admin
Zoom X Serisi modem — 10.0.0.2 admin zoomadsl
ZyXEL — 192.168.1.1 admin 1234
Modemimize login olduktan sonra modeme NAT eklemek sıradaki işimizNAT eklemek için size Explorer den girmenizi tavsiye ederim

EXPLORER için boş bir internet safası açıp

http://84.XXX.XXX.XX olarak kurban ip adresini yazıyoruz bazı durumlarda da

htto://84.XXX.XXX.XX:80 Yazmamız da gerekebiliyor.

Bu işlemden sonra kullanıcı ve şifreyi girerek modemin arayüzüne giriş yapmış oluyoruz.

Bundan sonrası NAT eklemeya kaldı demiştik. Modeme NAT ekleyerek kurbanın ADSL modemini kurbanın PC sine ekliyoruz. Bundan sonrası da biraz karmaşık görünsede gayet kolay ve basit.

Modeme NAT eklemek için

http://www.tomshardware.com.tr/network/20060120/ adresinden geniş bilgi sahibi olabilirsiniz buradan öğreneceğiniz NAT ekleme ile kurbanın bilgisayarını ADSL modem ile bütünleştirerek sizden gelen bütün istekleri yada belirli portları kurbanın bilgisayarına yönlendirmiş ve onun PC sini kontrol altına almış olursunuz.
Bundan sonrası işte size kalmış ben aşağıdaki resimlerde kurbanın MASAÜSTÜNE NASIL ULAŞTIĞIMI GÖSTERDİM. Kurbanın PC sine uzak masa üstünü kullanarak ulaştım ve sistemini ele geçirdim tabiki zarar vermedim ben zarar vermem ama sizi bilmem
Önemli olan bilgilerinizi zararlı değil de yararlı olarak kullanabilmekte bakarsınız bende burada yazdıklarımdan dolayı bir iş teklifi felan almışımdır ?

RESİMLER :

Burdan şunları çıkartabilirsiniz.

Uzak masaüstü özelliğini kapatın.!
Sisteminize Firewall kurun
ADSL modeminizin standart şifresini değiştirin.
MSN den bilmediğiniz kişilerle görüntülü sesli görüşme yada dosya alışverisi yapmayın.
Mümkün olduğunca proxy kullanarak kimliğinizi gizleyin.
Hereze güvenmeyin.
PC nizi güvenli duruma getirin.

Bunlarıda boş olarak görüyorsanız. Söyleyebileceğim birşey kalmaz. Özür dilerim yanlış anlamayın. Niyetim HACK değil. Hacking den sizleri korumak. Bunun için bu kadar anlattım…

Bu Yazı Alıntıdır..! http://www.TEAkolik.com

Admin
Admin

GELBURAYA
SAYFA:

http://afyonkarahisar.yetkinforum.com